Instagram umożliwia na umieszczanie linków w swoich historiach


Z pewnością słyszałeś już, że Instagram umożliwia teraz wszystkim użytkownikom publikowanie linków na swoich kontach! Wcześniej funkcja ta była dostępna tylko dla uczestników posiadających 10 000 obserwujących lub zweryfikowane konta. Stories dają firmom wyjątkową szansę na przyciągnięcie bezpośredniej uwagi konsumentów i potencjalnych klientów. Dzięki nim mogą one również zwiększyć ruch na stronie internetowej i sprzedaż.

Instagram Stories to nowa funkcja, która pozwala udostępniać zdjęcia lub filmy swoim obserwatorom przez 24 godziny. Po upływie tego czasu znikną one z serwisu. Jeśli chcesz, aby Twoje historie były dostępne nawet po upływie 24 godzin, możesz je wyróżnić.

Możesz sprawić, by Twoje historie na Instagramie trwały dłużej, wyróżniając je. Oznacza to, że nawet jeśli dana historia jest dostępna tylko przez 24 godziny, ludzie nadal będą mogli ją zobaczyć na Twoim profilu. Możesz to wykorzystać do promowania swoich produktów lub usług.

Do swoich historii można dodawać łącza.

Jednym z największych problemów związanych z używaniem Instagrama do marketingu w mediach społecznościowych jest to, że nie można dodawać linków w podpisach. Możesz dodać adres URL do podpisu postu na Instagramie, ale nie jest to rozwiązanie. Ponadto na tej platformie wygląda to nieprofesjonalnie.

Jeśli chcesz dodać linki do swoich kont na Instagramie, wybierz naklejkę z linkiem. Gdy ludzie dotkną naklejki, zostaną przekierowani na stronę, którą chcesz promować. Instagram to świetny sposób na promowanie siebie dzięki nowym aktualizacjom funkcji Stories.

Na przykład Instagram umożliwia teraz dostosowanie tekstu linków umieszczanych w Stories. Dzięki temu więcej osób będzie klikać te linki. Możesz także wybrać różne kolory wyświetlania naklejek.

Jeśli chcesz porozmawiać ze swoimi followersami na Stories, opublikuj na Instagramie naklejki z ankietami. Osoby, które odpowiedzą na ankiety, będą mogły porozmawiać z Tobą w zabawny sposób. Możesz również użyć tej funkcji, aby uzyskać od swoich obserwatorów opinie na temat rzeczy, które Cię interesują.

Masz 24-godzinne okno na wysłanie wiadomości do osób, które odpowiedziały na Twoją naklejkę z ankietą. Analityka naklejek ankietowych pozwala Ci sprawdzić, ile osób odpowiedziało na Twoją naklejkę ankietową, a następnie możesz wysłać do nich wiadomość.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.